Jutowe pudełko

Pasjonuje mnie wiele technik rękodzieła, dlatego moja kolekcja koralików, kordonków, włóczek, mulin i innych materiałów stale się powiększa. Niestety wiąże się to z tym, że potrzebuję coraz więcej miejsca na przechowywanie. Bardzo podobają mi się pudła z naturalnych materiałów jak rattan czy hiacynt, jednak niestety te są najdroższe. Postanowiłam więc sama zrobić eleganckie pudło z juty, jego koszt nie przekroczył 6 zł.
Potrzebujemy:

- pudełko po butach
- worek z juty
- nożyczki
- klej przezroczysty po wyschnięciu
- koronkową wstążkę do ozdoby.


 Worki jutowe można kupić w marketach budowlanych i dużych sklepach. Są dosyć duże, po obklejeniu jednego pudełka zostało mi jeszcze sporo materiału.
Pracę rozpoczynamy od oklejenia boków pudełka. Ustawiamy pudełko wzdłuż dolnego szwa worka i ucinamy pas materiału ok 3 cm większy, niż wynosi wysokość pudła.


Obcinamy szew z boku.


Ucinamy też szew na całej długości dna worka. Worki jutowe są szyte tylko z dwu stron, więc powinniśmy właśnie otrzymać bardzo długi pasek materiału o szerokości kilka centymetrów większej, niż wynosi wysokość pudełka.


 Długość uzyskanego paska materiału powinna wystarczyć, by okręcić boki pudełka dookoła.


Teraz nadmiar materiału musimy wkleić do środka pudełka.


 Zaczynamy od przyklejenia początku materiału na boku pudełka. Teraz łatwiej będzie naciągnąć materiał i go wyrównać. Następnie nacinamy materiał w narożniku pudła i nadmiar materiału podklejamy w środku pudła.


W ten sam sposób podklejamy do środka materiał na wszystkich ściankach pudełka.


 Pudło tak będzie wyglądać po przyklejeniu materiału na bokach.


 Resztę materiału nacinamy tak samo w narożnikach i przyklejamy na dnie. Następnie należy wyciąć nowy kawałek materiału o wymiarach ok 0,5 cm mniejszych, niż wymiary denka i nakleić go na wierzchu.


 Następnie wycinamy duży kawałek materiału na pokrywę pudełka. Materiał przyklejamy na wierzchu i bokach, a nadmiar materiału wklejamy do środka. Należy uważać by nie podkleić zbyt dużo materiału wewnątrz pokrywy, bo może to spowodować problemy z zamykaniem pudełka.


 Możemy użyć ozdobnej tasiemki, by ładnie wykończyć wnętrze pudełka i zakryć nierówne końcówki wklejonego do środka materiału.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.