Wielkanocny wianek

Wieńce są tradycyjną ozdobą podczas świąt Bożego Narodzenia. Można je zawiesić na drzwiach czy położyć na świątecznym stole. Dlaczego by jednak nie wykorzystać tego pomysłu podczas Wielkanocy? Wesoły wianek z chrobotka i mnóstwa pisanek będzie doskonałą ozdobą każdego domu.
Do wykonania wieńca potrzebujemy:

- sztuczne pisanki w naturalnych kolorach
-  styropianową bazę
- chrobotek reniferowy
- piórka
- rafię
- wstążkę koronkową
- bazie
- sztuczne kwiaty 
- narzędzia: nożyczki, drut florystyczny, nożyce do drutu, klej na gorąco, naparstek


Wykonanie wianka zaczynamy od pomalowania wieńca na kolor zbliżony do koloru chrobotka. Biel styropianu nie będzie wtedy prześwitywać. Gdy styropianowa baza wyschnie, okręcamy ją rafią.


Swój wieniec okręciłam do połowy. Rafię przywiązałam na początku i końcu. Okręcałam bardzo ścisło, więc nie było potrzeby używać kleju, żeby lepiej się trzymała.Następny etap to przymocowanie chrobotka. Ja użyłam kleju na gorąco. Doskonale sprawdza się w pracach florystycznych, skleja bardzo szybko, ale trzeba uważać by nie poparzyć palców.


Chrobotek mocowałam u góry i po bokach tak, żeby baza styropianowa nie była widoczna przy leżącym wieńcu.Kolejno przykleiłam jajka. Zaczęłam od rozmieszczenia większych...


... następnie podoklejałam mniejsze.


Sztuczne kwiaty rozmieściłam wewnątrz wieńca. Za pomocą kleju na gorąco zamocowałam je pod spodem.Teraz przyszła pora na bazie. Końcówki przykleiłam klejem na gorąco. Na pozostałej długości mocowałam bazie za pomocą drutu, by uniknąć kleksów z kleju, które mogłyby być widoczne.Cienki drut florystyczny pocięłam na krótsze odcinki i powyginałam w kształt litery U.
Następnie za pomocą naparstka do igieł powbijałam druciki w styropian, żeby co kilka centymetrów podtrzymywały bazie.Wieniec prawie gotowy. Wystarczy z koronkowej wstążki zrobić kokardę i przykleić tak, by zakrywała końcówki bazi. Można dodać też drugą dla symetrii.Ostatni etap to doklejenie kilku kolorowych piórek pomiędzy pisanki, by trochę ożywić kompozycję.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.