Palma z bukszpanu i bibuły


Już wkrótce Święta a wraz z nimi Niedziela Palmowa. Wybór palm w sklepach i na straganach jest ogromny, jednak zakup gotowej nie daje nam takiej satysfakcji jak własnoręczne wykonanie. Dziś pokazujemy jak całkowicie samodzielnie wykonać palmę z bibułkowych kwiatów i gałązek bukszpanu.Do wykonania palmy potrzebujemy:

- patyczek do szaszłyków
- bibułę
- bukszpan
- kordonki: zielony i w kolorach bibuły
- taśmę florystyczną/zieloną bibułę
- narzędzia: nożyczkiWykonanie palmy rozpoczynamy od przywiązania długiego kawałka zielonej nici do patyczka.Następnie przywiązujemy na czubku patyczka bukszpan.Najlepiej przywiązywać każdą gałązkę oddzielnie. Przykładamy bukszpan, oplątujemy nić trzy razy, zaciskamy supełek, dokładamy następną gałązkę i powtarzamy wiązanie.Następnie szykujemy bibułę do zrobienia kwiatów. Rozkładamy na płasko...... i ucinamy kilkucentymetrowy pasek.Pasek zginamy na pół na całej długości bibuły.Zaczynamy z prawej strony paska i będziemy iść w lewo. Zaginamy brzeg bibuły.Z lewej strony przytrzymujemy kciukiem. Z prawej chwytamy brzeg dwoma palcami...... i odwijamy do góry. Lewy kciuk tylko trzyma. Prawą ręką wykonuje obrót jak przy skręcaniu cukierka.Przenosimy się odrobinę w lewo i powtarzamy czynność. Zaginamy trochę brzegu...... następnie przytrzymujemy lewym kciukiem...... i prawą ręką skręcamy jak cukierka.Powstaje nam brzeg kwiatka.


Teraz formujemy kwiatek.


Pasek skręcamy wzorkami do zewnątrz.Kończymy kiedy uzyskamy pożądaną wielkość kwiatka i zawiązujemy pasującym kolorystycznie sznurkiem. Nadmiar nici ucinamy. Sznurkiem przywiązanym na samym początku do patyczka przyczepiamy kwiatki. Każdy z osobna - trzy obroty sznurka dookoła kwiatka i pętelka. Bierzemy następny kwiatek i powtarzamy procedurę. Ważne jest żeby nie przyczepiać wszystkich kwiatów na raz, nie chcemy żeby palma się rozsypała. W każdym okrążeniu przyczepiałam 4 kwiatki, na przemian białe i niebieskie.W kolejnym rzędzie przywiązujemy gałązki bukszpanu pomiędzy bibułkowe kwiaty. Następnie wykonujemy kolejny rząd kwiatów i przywiązujemy je tak, żeby wzór kolorystyczny układał się spiralnie.
Na koniec okręcamy rączkę taśmą florystyczną. Można też użyć zielonej bibuły ale wówczas trzeba ją przykleić na początku i końcu.


Jeszcze kokardka z cienkiej wstążeczki i palma gotowa.


1 komentarz:

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.