01 grudnia

Mini choinki ze sznurka i włóczkiJeśli nie masz zbyt dużo miejsca na świąteczne drzewko, ale chcesz wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę świątecznego nastroju, nasze minimalistyczne choinki będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Są łatwe w wykonaniu, więc możesz przygotować je np. w ramach wspólnej zabawy z dziećmi. Choineczka tego typu może być również uroczym upominkiem dla kogoś bliskiego.

Choinka z włóczki


Potrzebne materiały:
- styropianowa choinka,
- szpilki,
- szydełko,
- włóczka z długimi włóknami np. sheila soft mini Schachenmayr.Szydełkiem wykonujemy łańcuszek.Kiedy mamy już kilka metrów szydełkowego łańcuszka zaczynamy przypinać go szpilkami do styropianowej choinki.Staramy się mocować szpilki w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne. Kontynuujemy aż pokryjemy całą choinkę. Do zdobienia wykorzystać można perełki, koraliki, gwiazdki z błyszczącego papieru itp.Choinka ze sznurkaPotrzebne materiały:
- styropianowa choinka,
- sznurek,
- klej typu wikol,
- folia spożywcza,
- miseczka z wodą,
- nożyczki.Okręcamy choinkę folią spożywczą i odcinamy nadmiar.W miseczce rozrabiamy klej z wodą w proporcji około 2:1.Moczymy sznurek w kleju z wodą i zaczynamy owijanie choinki. Staramy się rozmieszczać sznurek równomiernie i dość gęsto, żeby choinka trzymała później formę. Następnie odstawiamy choinkę w ciepłe miejsce, aż zrobi się sztywna (może to zając kilkanaście godzin), możemy przyspieszyć schnięcie używając suszarki do włosów
Po zaschnięciu zdejmujemy ją delikatnie ze styropianowej bazy.2 komentarze:

Copyright © Mobi handmade , Blogger