08 listopada

Gadżety przydatne w beadingu

Z własnego doświadczenia wiem, że koraliki są bardzo wciągające. Kiedy już zgromadzimy pewną ich ilość, warto pomyśleć o sposobie ich organizacji oraz paru przydatnych gadżetach, które znacznie ułatwiają i uprzyjemniają czas spędzony na beadingu. Zapraszam do lektury.Po zaczęciu przygody z beadingiem, koraliki szybko się nagromadzają, warto więc pomyśleć o dogodnym sposobie ich przechowywania, gdyż woreczki w jakich koraliki są sprzedawane nie są zbyt wygodne. 


Dla mnie najwygodniejsze są probówki. Są sprzedawane zwykle w zestawach, 10 szt to koszt ok 3 zł, a więc dosyć tanio. Zaraz po zakupie przesypuję koraliki z woreczków do probówek. Do tego zadania można użyć zwykłego, kuchennego lejka, wtedy nie ma obawy, że rozsypiemy koraliki. Probówki warto podpisać, żeby nie pomylić kolorów.


Gdy już mamy probówki, warto pomyśleć o specjalnej półeczce na nie. Ja swoją zrobiłam sama, ułożyłam koraliki zgodnie z wielkościami i tonami barw, dzięki czemu od razu widzę potrzebne w danej chwili koraliki i z łatwością dobieram zestawy kolorów. Tutorial jak zrobić taką półeczkę znajdziecie tutaj


Kolejnym przydatnym gadżetem jest mata do koralików.  Koszt zakupu to ok. 4,50 zł. Dzięki macie koraliki nie rozsypują się i łatwiej jest je nawlec na igłę.


Jednym z moich ulubionych gadżetów jest przypalacz do nici. Jest to drogi zakup, bo wyniesie nas ok. 45-60 zł w zależności od firmy, jednak moim zdaniem naprawdę warto. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie zapalniczka, ale nie jest ona tak precyzyjna jak przypalarka. Zanim zdecydowałam się na zakup tego gadżetu parę razy zniszczyłam niemal gotową bransoletkę, przypalając więcej nici niż planowałam. Dzięki przypalaczowi nici są nadtopione, supełki nie rozwiązują się, gotowe wyroby są ładnie wykończone i trwałe.
  

Przydatnym elementem w koralikowej pracowni jest również przyrząd do zdejmowania miary. Jeśli robimy bransoletkę na zamówienie dla konkretnej osoby, trzeba znać dokładny obwód nadgarstka. Dla ułatwienia możemy sobie go zaznaczyć na betonowym stożku i przymierzać do niego, czy nasza bransoletka ma już pożądaną długość. Tego typu stożek można zrobić samemu z gotowej mieszanki betonowej, a jako formę użyć np. opakowanie po jogurcie. Przekonajcie się sami jakie to proste tutaj.


Do przechowywania nici i narzędzi przyda się nam również poręczny przybornik. Jak go zrobić, możecie zobaczyć tutaj.


I na koniec coś do uprzyjemnienia pracy. Gadżet przydatny, gdy chcemy spędzić czas miło i za razem pożytecznie. Podstawka pod laptopa jest dobrym rozwiązaniem, gdy zamiast przy biurku mamy ochotę posiedzieć pod kocykiem na kanapie, ale jednocześnie trochę pokoralikować. Podobną podstawkę można zakupić lub samemu zrobić niskim kosztem, link tutaj.

1 komentarz:

Copyright © Mobi handmade , Blogger