22 lutego

Urządzenie do robienia chwostów, pomponów i kokardekDzisiaj prezentujemy bardzo proste, ale jednoczenie wielofunkcyjne urządzenie, na którym możemy samodzielnie wykonywać chwosty, pompony i kokardki. Składa się ono z drewnianego, prostokątnego klocka z nawierconymi otworami, umożliwiającymi regulację rozstawu drutów, na których nawijamy sznurek lub włóczkę.


CHWOST
Lewą ręką przytrzymujemy urządzenie i końcówkę nici.Prawą ręką zaczynamy nawijać włóczkę.Gdy chwost jest już dostatecznie gruby, ucinamy włóczkę.Ucinamy dodatkowy kawałek nici i zawiązujemy na połowie naplątanych nici.


Chwost zsuwamy z urządzenia.

Teraz bierzemy kłębek włóczki (może być ten sam lub np w innym, kontrastowym kolorze) i robimy ładne wykończenie.Układamy prawą stronę nici pionowo, a lewą układamy na niej, skierowaną w prawą stronę, tak by powstała pętelka.Okręcamy nić od tyłu wokół chwosta.Kontynuujemy owijanie starając się układać włóczkę raz przy razie.Owijamy jeszcze kilka razy pamiętając, żeby pętelka cały czas pozostawała nieprzykryta.Odcinamy włóczkę od kłębka a końcówkę przekładamy przez pętelkę pozostawioną u góry.Pociągamy za nić wystającą u dołu, aż pętelka schowa się głęboko do środka.

Odcinamy górną i dolną włóczkę.Rozcinamy włóczkę.Wyrównujemy dół chwosta i gotowe!
POMPON


Zaczynamy tak samo, jak w przypadku chwosta: okręcamy włóczkę aż uznamy, że nawój jest odpowiednio gruby. Następnie ucinamy dodatkową nić i związujemy cały nawój mocnym węzłem.Zdejmujemy z urządzenia i rozcinamy końcówki pomponu.

Przycinamy nożyczkami, aż uzyskamy ładną, kształtną kulkę.
KOKARDOWNICA


Jeśli chcemy zrobić małą kokardkę, możemy zmienić rozstaw drutów w urządzeniu na mniejszy. Ucinamy ok. 15 cm cienkiej wstążki. Prawą końcówkę zostawiamy dłuższą układamy na lewej. Pracujemy tylko prawą końcówką lewa zostaje nieruchomo.Prawą ręką przytrzymujemy miejsce przecięcia się wstążek, jednocześnie dłuższą końcówkę wstążki przekładamy pod spodem na tył urządzenia.Dłuższą końcówkę przekładamy górą na przód.Lewą ręką przytrzymujemy miejsce krzyżowania się wstążek.Prawą ręką przekładamy dłuższą końcówkę wstążki w środek pomiędzy dwiema wstążkami.Zaciskamy końcówki wstążek.Docinamy wstążkę, żeby końce były równe. Jeśli wstążka jest ze sztucznego materiału warto przypalić końcówki, żeby się nie strzępiły.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Mobi handmade , Blogger