Torba w stylu żeglarskim

Płócienna torba w paski idealna na zbliżające się wakacje. Jest duża i pakowna, pomieści wszystkie potrzebne na co dzień drobiazgi. Może także służyć jako torba na zakupy lub na plażę. Do jej wykonania użyłam płótna w paski i czerwonej tkaniny obiciowej, za rączki posłużył gruby bawełniany sznurek. Metalowe oczka zrobiłam u kaletnika ale na allegro lub w hurtowniach pasmanteryjnych dostępne są specjalne zestawy do samodzielnego nitowania oczek.Potrzebujemy:
- materiał w paski: 62x43 cm i na kieszonkę 15x43 cm,
- 2x czerwony materiał: 12x86 cm,
- bawełniany materiał na podszewkę: 86x36 cm,
- sznurek bawełniany ok. 2m.Zaczynamy od kieszonki. Składamy podwójnie wzdłuż jednego z dłuższych boków i przeszywamy.
Kieszonkę układamy na materiale prawą stroną do prawej tak by dolna część kieszonki znajdowała się 24 cm od góry i przeszywamy w miejscu oznaczonym przerywaną linią.Kieszonkę przypinamy szpilkami i przeszywamy pośrodku otrzymując dwie mniejsze kieszonki.Materiał składamy prawą stroną do prawej przeszywamy i obrębiamy.Dwa paski czerwonego materiału zszywamy ze sobą wzdłuż dłuższego boku.Następnie składamy łącząc dwa krótsze boki i znowu zszywamy.Czerwony materiał przypinamy szpilkami do materiału w paski składając prawymi stronami do siebie.Dla ułatwienia czerwoną część wkładamy do środka następnie zszywamy i obrębiamy.
Na spodzie robimy zaszewki dzięki którym torba będzie mieć szersze dno.Górną część torebki spinamy tak by szew łączący dwa czerwone paski materiału znajdował się na zewnątrz i stębnujemy u góry przy brzegu. Tworzy się w ten sposób fragment na którym później będą znajdować się oczka.Następnie zszywamy podszewkę zostawiając z boku niewielką dziurkę, przez którą później przewleczemy torebkę na prawą stronę.W podszewce również robimy zaszewki na spodzie.Gotową podszewkę wkładamy do torebki układając prawą stroną do prawej.... i zszywamy. Przez dziurkę w podszewce przekładamy torebkę na prawą stronę.

2 komentarze:

  1. Świetna torba. :D Szkoda, że nie mam maszyny i umiejętności, bo przydałabym mi się taka. :')

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna torba ja szyłam taką:
    http://www.dalwi.pl/2017/04/diy-jak-uszyc-torbe-plazowa.html
    Bardzo podobna:)

    OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.