Lampiony z puszek

Aby stworzyć w swoim domu nastrój i romantyczny klimat nie musimy koniecznie inwestować w kosztowne dekoracje rodem z magazynów wnętrzarskich. Czasem wystarczy odrobina chęci i zapał do pracy by stworzyć coś co będzie cieszyło oko, a jednocześnie nie obciąży portfela. Ozdobami, które niewątpliwie powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu są świeczniki. Dlatego dziś pokazujemy jak zrobić lampion z puszek po konserwach, a już wkrótce podpowiemy jak wykonać świecznik z kieliszka z uroczym abażurkiem.

Ozdobiona puszka sprawdzi się również jako pojemniczek na długopisy lub pędzle do makijażu.Potrzebujemy:

- puszkę, np. po zielonym groszku,
- farbę w sprayu,
- dremel, ewentualnie młotek i gwóźdź, 
- kartkę w kratkę,
- ołówek,
- taśmę klejącą,
- nożyczki.


Zaczynamy od przycięcia papieru do rozmiaru puszki (z uwzględnieniem zakładki na przyklejenie szablonu do puszki ok. 1 cm) i wyrysowaniu wzoru. Wybrałam prosty, geometryczny wzór i dużymi kropkami zaznaczyłam miejsce wiercenia.


Następnie przy pomocy taśmy klejącej mocujemy wzór na puszce. Kartka nie może się przesuwać.
Dremelem wywiercamy otwory w wyznaczonych miejscach.
Dziurki można zrobić również przy pomocy młotka i gwoździa ale w takim przypadku musimy wcześniej napełnić puszkę wodą i ją zamrozić. Dzięki temu podczas wykonywania dziurek, puszka nie będzie się odkształcać.
Na koniec malujemy puszkę na wybrany kolor. Najlepiej sprawdzi się tutaj lakier w sprayu. Można go kupić w marketach budowlanych.2 komentarze:

  1. Świetny sprawa;) Bardzo fajnie to wygląda;))

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że się podoba. Zachęcam do spróbowania.

    OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.