Jak skręcać rurkę z papierowej wikliny


Jeśli zawsze marzyłaś o wyplataniu koszy, ale nie masz do tego odpowiednich warunków w domu, idealnym rozwiązaniem jest papierowa wiklina. Co kryje się pod tą nazwą? To po prostu rurki zwinięte z gazet, którymi można wyplatać podobnie jak naturalną wikliną. Rurki można skręcać ze zwykłych, codziennych gazet czy ulotek reklamowych. Najlepszy jest miękki, nieśliski papier. Można zwijać rurki tak, by były białe lub by był widoczny wzór nadruku. Od czego zacząć? Przekonajcie się sami.


Potrzebujemy:
- gazety
- nożyczki
- klej
- patyczek do szaszłyków.


Zaczynamy od pocięcia złożonej gazety na paski.


Paski rozprostowujemy.


Bierzemy jeden z pasków i układamy tak, by biały margines był po lewej. W ten sposób skręcimy białą, jednolitą rurkę.


 Po prawej przykładamy pod kątem patyczek do szaszłyków.


Zaczynamy zwijanie.
Aby zwijać ciasno, najlepiej jest kręcić patyczkiem, nie papierem.


 Końcówkę smarujemy klejem i dociskamy. Nie ma potrzeby sklejać całej rurki. Ciasno zwinięty papier będzie się sam trzymał, wystarczy podkleić końcówkę.


 Prawidłowe skręcenie rurki wymaga trochę wprawy, ale łatwo jest jej nabrać, bo do wykonania koszyka potrzebna jest spora ilość papierowych rurek.


Na koniec przedłużanie. Podczas wyplatania rurki kończą się i wymagają przedłużenia. Aby to zrobić, wystarczy wsunąć jedną rurkę w drugą. Jest to łatwe, bo rurki zazwyczaj na końcu są szersze niż przy ściśle nawijanym początku.


 Jeżeli nie ma dużej różnicy między szerokościami rurek, można końcówkę jednej złożyć na pół, aby wsunięcie w drugą rurkę było łatwiejsze.2 komentarze:

  1. Bardzo ładnie pokazane, na pewno spróbuję, dzięki:-)
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, miło mi i zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów o papierowej wiklinie.

    OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.