Jak zrobić exploding box

Exploding box to specjalne pudełeczko, które po zdjęciu wieczka rozkłada się, ukazując swoje wnętrze. Najczęściej pełni rolę kartki z życzeniami z okazji ślubu czy chrzcin, ale sprawdzi się także jako opakowanie na drobny prezent. Wykonanie go jest nieco pracochłonne, wyklejamy bowiem i ozdabiamy każdą ściankę zarówno na zewnątrz jak i w środku, ale trud na pewno się opłaci, a nasze małe dzieło zrobi wielkie wrażenie.

Pracę zaczynamy od wycięcia bazy z białego brystolu. Przerywaną linią zaznaczone są miejsca złożenia.
Każdy z boków pudełka ma wymiary 8 x 8 cm. Wieczko powinno być większe o ok. 2 mm, aby bez problemu zamykało się.


Z ozdobnych papierów wycinamy 9 kwadratów o boku 7,8 cm, czyli 2 mm mniejsze niż boki bazy.
4 by okleić zewnętrzne ścianki (spodu nie oklejam) i 5 do środka pudełka.


Na wieczko wycinamy jeden kwadrat o bokach 8 cm i 4 paseczki 1,2 x 8 cm.

Teraz przed nami najprzyjemniejsza część, czyli ozdabianie. Możemy użyć elementów specjalnie przeznaczonych do cardmakingu czy scrapbookingu, dostępnych w sklepach internetowych, ale nie jest to konieczne. Ciekawe dekoracje możemy znaleźć w pasmanteriach, np. taśmy, koronki, guziczki. Warto również poszukać i wykorzystać rzeczy, które mamy już w domu; w poniższym pudełku wykorzystałam elementy ze starego zestawu potpourri. Kwiatuszki także możemy bez problemu zrobić sami czy to z  papieru czy z popularnego ostatnio foamiranu.
2 komentarze:

  1. świetny kursik, bardzo mi się podoba, jak w prosty i elegancki sposób wyjaśniasz, co trzeba zrobić - dla laika kartkowego (którym jestem), takie wskazówki są niczym woda na pustyni :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że kurs się przydał. Tak naprawdę tylko baza jest nieco trudniejsza, bo musi być równo przycięta, ozdabianie to sama przyjemność i pole do popisu dla wyobraźni.

    OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.