Podróżne woreczki na bieliznę


W związku ze zbliżającymi się wakacjami, każdemu małemu i dużemu podróżnikowi przydadzą się specjalne woreczki na czystą i brudną bieliznę. Pomagają zachować porządek w walizce, a przy okazji ładnie się prezentują. Samodzielnie uszyte i spersonalizowane mogą być również idealnym pomysłem na prezent. Woreczki uszyłam z cienkiej bawełny w czerwoną kratkę, są ściągane sznurkiem, a napisy wykonałam metodą transferu opisaną tutaj.

Potrzebujemy:
- materiał kolorowy 4x 32x40 cm,
- materiał biały z napisami 2x 10x11 cm,
- sznurek ok. 85 cm,
- fizelina do podklejenia pod napisy.Biały materiał był dość cienki i prześwitywał, dlatego podkleiłam pod niego fizelinę.
Fizelinę docinamy do odpowiedniej wielkości, nie powinna wystawać poza materiał. Przykładamy chropowatą stroną do tkaniny i przeprasowujemy żelazkiem.Napisy przymocowujemy szpilkami w odpowiednim miejscu i przyszywamy gęstym ściegiem zygzakowym.Woreczek najpierw zszywamy i obrębiamy na lewej stronie.Przewracamy na prawą stronę i przeszywamy po wierzchu.U góry zakładamy dwukrotnie materiał tworząc tunelik i zszywamy zostawiając dziurkę na sznurek.Za pomocą agrafki przeciągamy sznurek.


Na końcach zawiązujemy supełki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.