Ozdabiamy jajka


   Zwyczaj dekorowania jajek to wielowiekowa tradycja, dlatego trudno zliczyć ile form ich zdobienia istnieje: kraszanki, nalepianki, drapanki i wiele, wiele innych.
Z czasem zamiast prawdziwych jajek zaczęto wykorzystywać także te, zrobione ze styropianu czy plastiku, co dało jeszcze większe pole do popisu i nieograniczone możliwości dla wyobraźni. Ja w tym roku zdecydowałam się na dość proste ale mam nadzieję również efektowne rozwiązania. Proponuję więc jajka ozdobione piórami, 
w technice decoupage i z tradycyjnym haftem krzyżykowym.Plastikowe jajeczka z naklejonymi kwiatkami wyciętymi z serwetki. Bardzo szybka metoda, dobra dla każdego, także dla dzieci.


Jajka ze styropianu oklejone piórkami to również nic trudnego.


Piórka naklejamy zaczynając od góry i schodzimy do dołu układając je w taki sposób, by na siebie nachodziły. W tę dodatkowo powbijałam srebrne szpilki, dzięki czemu stała się bardziej elegancka.


Do ozdobienia jajek może też posłużyć kawałek kanwy oraz trochę muliny i sznurka. Geometryczne wzory są łatwe do wykonania. Potem wystarczy przykleić haft do jajka ze styropianu i okręcić sznurkiem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.