Okładka na "żółte karteczki"

Każdy na pewno zna te małe, samoprzylepne, żółte karteczki służące do sporządzania notatek, zostawiania wiadomości czy oznaczania stron w książce. Wykorzystujemy je w szkole, w pracy i w domu. Dzisiaj pokażemy jak w prosty sposób wykonać okładki, dzięki którym nasze karteczki będą nie tylko praktyczne ale również będą się ładnie prezentować.
Potrzebujemy:
- dowolne karteczki samoprzylepne,
- blok techniczny,
- kawałek materiału,
- nożyczki, klej.


Z szarej okładki bloku technicznego wycinamy kawałki wielkości odpowiadającej naszym karteczkom. Materiał przycinamy zostawiając 5 mm marginesu, a rogi ścinamy.


Tekturki przyklejamy do materiału, a wystający fragment zakładamy na wierzch i również przyklejamy.Z kartki bloku technicznego wycinamy kawałek o wielkości nieco mniejszej niż nasza okładka i przyklejamy na wierzch.Teraz pozostaje już tylko przykleić bloczek z karteczkami.Jeżeli chcemy mieć karteczki zawsze przy sobie i nosić je w torebce czy plecaku dobrze jest przyszyć do okładki kawałek gumki, dzięki czemu nie będzie się otwierać.  Końce gumki zszywamy, a miejsce łączenia możemy ozdobić, np. guziczkiem.1 komentarz:

  1. Fantastyczne, nowe życie zwykłych karteczek, pomysłowy prezent, cudo:)

    OdpowiedzUsuń

Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.